Szukaj

  Optymalizacja kampanii reklamowych z placeme

  W jaki sposób wiodąca firma z branży retail zmniejszyła koszty swojej kampanii marketingowej o 27%?

  Gazetki, ulotki, bilboardy.... Nierzadko firmy retailowe drukują więcej niż czołowe polskie dzienniki! Takie działania pochłaniają ogromną część budżetu, a ostatecznie nie wszystkie drukowane materiały reklamowe dostarczają oczekiwaną wartość (ponieważ jest ich za dużo lub nie trafiają tam gdzie powinny).

  Jak ograniczyć te koszty?

  Wiedząc gdzie mieszkają potencjalni klienci, ile gospodarstw domowych znajduje się w okolicy i z jakim prawdopodobieństwem rezydenci konkretnego budynku odwiedzą dany punkt sprzedaży można zyskać odpowiedzi na dwa pytania:

  • Ile dokładnie materiałów reklamowych jest potrzebnych?
  • Gdzie kierować materiały reklamowe?

   

  Tym samym pozwalając skupić się na tylko na miejscach z potencjałem i maksymalizować zwrot z inwestycji.

  baza_wiedzy_inne-6 

  W jaki sposób placeme dostarcza tych odpowiedzi?

  Aplikacja funkcjonuje dzięki bogatej bazie danych, do której należą również informacje o rodzaju zabudowań w okolicy oraz strukturze demograficznej mieszkańców. 

  Ponadto korzystając z modelu grawitacyjnego Huffa (przyciągania konsumentów) placeme oblicza prawdopodobieństwo, że konsument zamieszkały we wskazanym regionie zrobi zakupy w danym punkcie sprzedaży. Model ten bierze pod uwagę odległość do sklepu oraz odległości do jego punktów konkurencyjnych. Do firmy należy decyzja do której grupy kierować materiały reklamowe - czy do grupy, która z większym prawdopodobieństwem odwiedzi jej punkt, czy też do przeciwnej.

  Efekty:

  wykresy_2-02

  Spadek o ponad 1/4 średnich rocznych wydatków marketingowych na gazetki reklamowe to dowód na ogromną skuteczność optymalizacji kampanii marketingowych poprzez analitykę lokalizacyjną. Efektywne dotarcie ze swoim przekazem do właściwych klientów przy niższych kosztach? Warto spróbować!

   

  Już teraz sprawdź, jak działa Placeme.
  Załóż darmowe konto.

  Skontaktuj się z nami

  przygotujemy dla ciebie indywidualną ofertę · znajdziemy najlepsze miejsce dla twojej działalności

  lub Zarejestruj się
  przygotujemy dla ciebie indywidualną ofertę · znajdziemy najlepsze miejsce dla twojej działalności